Śmigus-dyngus!

Dziś śmigus-dyngus i w kalendarzu i za oknem. Trochę tematycznie na stół trafiła gra, w której próbujemy "pomoczyć" innych graczy - Przechlapane!


Zawartość:
- 6 żetonów,
- 18 pionków,
- 37 naklejek,
- basen,
- instrukcja.


W grze mamy pionki ustawione dookoła basenu. Pionki są w 6 kolorach, po 3 pionki każdego koloru. Pionek ma na spodzie cyfrę (1, 2 lub 3). Jest to określenie o ile pól możemy się tym pionkiem przenieść. Przesuwamy dowolny pionek, o określoną liczbę pól. Jeśli na docelowym polu jest inny pionek - wrzucamy go do basenu - ma przechlapane!


Na początku gry każdy losuje jeden żeton, który wskazuje jaki kolor jest nasz. Gracze nie wiedzą jaki kolor reprezentują pozostali - to tajemnica. Celem gry jest przetrwanie do końca i bycie jak najbliżej trampoliny. Nie możemy się też zdemaskować, bo gdy inni gracze domyślą się, który kolor jest nasz, to na pewno będą chcieli nas wyeliminować.


Rozłożenie gry jest bardzo szybkie (chyba że ktoś przypadkiem strąci pionki do basenu, co zdarza się często 😁 ). Rozgrywka jest bardzo szybka - około 5-minutowa. Jest idealnym przerywnikiem innych gier. U nas wylądowała na wielkanocnym stole pomiędzy posiłkami 😉.
Sprawia dużo frajdy graczom w każdym wieku!


Z informacji na pudełku:
- liczba graczy: 3-6,
- wiek: od 6 lat.


Grę możecie znaleźć w tych sklepach.

Instrukcję znajdziecie na stronie Wydawnictwa Rebel.

Komentarze