Najnowsze wydanie 'pociągów' - Wsiąść do Pociągu - Amsterdam

Niby kolejna samodzielna część serii Wsiąść do Pociągu, ale... bez pociągów! Zamiast nich mamy wozy.


W tej części poruszamy się wozami po XVII-wiecznym Amsterdamie, gdzie jako kupcy rozwijamy sieć połączeń, kontrakty i szukamy towarów. 


Zawartość pudełka:
- plansza z mapą Amsterdamu,
- 64 wozy (po 16 dla każdego gracza),
- karty lokomocji,
- karty kontraktów (odpowiednik biletów z innych części Wsiąść do Pociągu),
- karty towarów,
- 4 znaczniki punktacji,
- instrukcja.


Dostępne są 3 akcje:
- dobranie nowych kart lokomocji,
- tworzenie połączenia,
- dobranie kart kontraktów.Jeśli na utworzonym właśnie połączeniu znajdowały się wozy, to należy dobrać za nie kartę towarów. Na koniec gry będą przyznawane dodatkowe punkty według liczy uzbieranych kart towarów. Im więcej kart towarów, tym więcej punktów.


Grę wygrywa osoba, która zdobędzie najwięcej punktów. Punkty zdobywa się za:
- tworzenie połączeń między miastami,
- realizację kontraktów, 
- karty towarów.


Grę zamówiliśmy w przedsprzedaży i szczerze mówiąc, myśleliśmy, że jest to gra z serii tych 'większych'. Trochę zaskoczyła nas wielkość pudełka po rozpakowaniu paczki. Jednak pozory mylą. Pierwotne wrażenie że gra będzie mała i nudna było złudne. 
Okazuje się, że 16 wozów to wcale nie tak dużo. Trzeba przemyśleć swoją strategię - czy wolimy realizować kontrakty, a może próbujemy zbierać największą liczbę kart wozów? Ograniczona liczba wozów nie pozwala nam na lekkomyślne tworzenie połączeń - chyba że nie zależy nam na wygranej :)Wsiąść do Pociągu Amsterdam ma małe pudełko, w sam raz do zabrania w podróż. Sama rozgrywka jest szybka: około 15-20 minut. Gra jest przeznaczone dla 2-4 osób w wieku 8+. 

Instrukcję można znaleźć na stronie Wydawnictwa Rebel.

Komentarze